Šilalės rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga
Nepriklausomybės g. 1, LT-75133 Šilalė
Tel. (8 449) 70088
El.p. info@silsviet.lt
Internetinės svetainės adresas: http://www.silsviet.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 195450190

Naujienos

 • 2018 m. sausio 30 d.
  Sausio 9-11 dienomis Kvėdarnos, Pajūrio, Bijotų ir Upynos trečiojo amžiaus universiteto klausytojai dalyvavo paskaitoje „Planetų išmintis: kaip danguje taip ir ant žemės“. Paskaitos lektorė –  Vaida Budginatė, astrologė. Paskaitoje pateikta informacija apie astrologiją. Išanalizuoti horoskopai pagal 12 Zodiako ženklų (pagal Saulės ženklą) bei pateiktos charakterio savybes.
 • 2018 m. sausio 30 d.
  Sausio 8 dieną Šilalės švietimo pagalbos tarnyboje Šilalės trečiojo amžiaus universiteto klausytojai dalyvavo susitikime su Lietuvos diplomatu Vygaudu Ušacku. V. Ušackas pasidalino įvairiapusės savo veiklos momentais: apie bendravimą su pasaulio valstybių  vadovais ir politikais, asmeninių ryšių svarbą diplomato darbe. „Pagrindinis diplomato tikslas - visomis priemonėmis išsaugoti taiką," - reziumavo svečias baigdamas savo pasakojimą apie diplomatinės tarnybos užkulisius. Kalbėjo apie Lietuvos ateitį, aptarė svarbiausius Pasaulio įvykius, Lietuvai tenkančias grėsmes ir galimybes, atsakė į klausytojų klausimus.
 • 2018 m. sausio 30 d.
  Sausio 8 dieną Klaipėdos valstybinės kolegijos lektorė Monika Pocienė skaitė paskaitą ,,Tarpasmeninių santykių vystymas“ Kaltinėnų ir Laukuvos trečiojo amžiaus universiteto klausytojams. Dalyviai sužinojo apie elgesio stiliaus modelius, išmoko pritaikyti modelį sau. Visa tai tarnauja efektyviam bendravimui, naujų ir esamų santykių gerinimui. Paskaitos metu buvo analizuojami elgesio stiliai, kiekvienas klausytojas atliko elgsenos stilių reitingavimo skalės testą, kurio pagalba išsiaiškino elgesio stiliaus modelį.
 • 2017 m. gruodžio 29 d.
  Gruodžio 27 d. Tauragės vaikų reabilitacijos centre – mokykloje „Pušelė“ vyko seminaras „Lyderis mokykloje. Koks jis ir kaip juo tapti?“. Lektorė - Loreta Šernienė, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė,  rusų (užsienio) kalbos mokytoja  ekspertė, projekto „Vertinimas ugdymo procese“ koordinatorė, Europos kalbų aplanko rengimo ir pilotavimo projekto darbo grupės narė, atnaujintų BP darbo grupės narė, LL2 konsultantė,  mokyklų veiklos tobulinimo konsultantė. Seminaro metu aptarta lyderystės paskirtis mokykloje, kalbėta, kaip tapti lyderiu, kaip tobulinti jau turimus savo lyderystės gebėjimus, konkrečiais pavyzdžiais iliustruota lyderių įtaka mokyklos gyvenimui. Aptartas efektyvus lyderio laiko planavimas. Susipažindinta su planavimo taisyklėmis, kurios, padės siekti ir pasiekti tikslų. Klausytojai mokėsi tikslingai išsikelti tikslus ir planingai jų siekti. Kalbėta apie lyderio asmenines savybes, aptarė pačias reikšmingiausias, diskutuota, kokią įtaką lyderio veiklai daro jo kalba.
 • 2017 m. gruodžio 29 d.
  Gruodžio 27 d. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje vyko seminaras „Mokinio individualios pažangos stebėsena  ir vertinimas, įsivertinimas ir refleksija“. Lektorė - Loreta Šernienė, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė,  rusų (užsienio) kalbos mokytoja  ekspertė, projekto „Vertinimas ugdymo procese“ koordinatorė, Europos kalbų aplanko rengimo ir pilotavimo projekto darbo grupės narė, atnaujintų BP darbo grupės narė, LL2 konsultantė,  mokyklų veiklos tobulinimo konsultantė. Užsiėmimo metu kalbėta apie vertinimo svarbą ugdymo proceso metu, kuo gali būti naudingas diagnostinis ir apibendrinamasis vertinimas. Dalintasi patirtimi, kokie vertinimo tipai ir metodai veiksmingiausi, siekiant padėti mokiniams pagerinti pasiekimus. Diskutuota, kaip keičiasi požiūris į mokymą ir mokymąsi, aptartas motyvavimo procesas ir veiksniai, kurie jį įtakoja. Analizuoti sėkmės veiksniai, kurie padeda kurti aplinką, keliančią mokymosi motyvaciją.