Šilalės rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga
Nepriklausomybės g. 1, LT-75133 Šilalė
Tel. (8 449) 70088
El.p. info@silsviet.lt
Internetinės svetainės adresas: http://www.silsviet.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 195450190

Naujienos

 • 2018 m. kovo 14 d.
  Kovo 8 d. Kaltinėnų kultūros namuose vyko Respublikinė konferencija „Lietuvių maža, mes galime išlikti tik savo mokslu, gabumais, darbštumu (A. Stulginskis)“. Konferencijoje įvairių Lietuvos gimnazijų moksleiviai pristatė savo parengtus pranešimus, susijusius stebėjimais ir tyrimais apie Lietuvos kultūrinį, istorinį gyvenimą ir įvairių asmenybių kūrybą, apie gimtąją kalbą ir literatūrą, tautos istoriją. Pranešimus skaitė LEU literatūrologai ir mokytojai bei vyresniųjų klasių moksleiviai iš Klaipėdos, Kauno bei Šilalės. Respublikinės konferencijos dalyviams buvo išduoti Šilalės švietimo pagalbos tarnybos pažymėjimai.
 • 2018 m. kovo 14 d.
  Kovo mėnesį Šilalės švietimo pagalbos tarnyboje vyksta projekto „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias ir pagrindines kompetencijas“ pagal programą „Suaugusiųjų švietimo projektų rengimo ir įgyvendinimo mokymai“. Programos tikslas - tobulinti klausytojų teorines žinias ir praktinius įgūdžius rengiant projektus.
 • 2018 m. kovo 14 d.
  Kovo 5 dieną Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko mokslinė konferencija „Kalbos kultūros pėdsakai Šilalės rajone“, kurios metu dalyviams buvo pristatyti žymūs lietuvių kalbos tyrėjai, kilę iš Šilalės krašto, jų nuveikti darbai, kurie padarė didelę įtaką kalbos kultūrai.
  Konferencijos lektoriai - prof. dr. Danguolė Mikulėnienė, kalbininkė, humanitarinių mokslų daktarė, dr. Albina Auksoriūtė, kalbininkė, lituanistė terminologė, ir doc. dr. Rima Bakšienė, Lietuvių kalbos instituto vyriausia mokslo darbuotoja, pristatė žmones, savo darbu prisidėjusius prie lietuvių kalbos mokslo, kuris šiandien kaip niekada anksčiau yra plačiai išsišakojęs įvairiausiomis kryptimis.
  Mokslinės konferencijos dalyviams buvo išduoti Šilalės švietimo pagalbos tarnybos pažymėjimai.
 • 2018 m. kovo 14 d.
  Kovo 6 d. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje vyko specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinis pasitarimas. Susitikimo metu specialieji pedagogai ir logopedai stebėjo integruotą pamoką priešmokyklinio amžiaus vaikams „Gamta bunda pavasarį“, kurią vedė logopedė metodininkė Asta Bataitytė ir priešmokyklinės grupės pedagogė Ilona Gudauskienė. Susitikimo metu specialistai pasisėmė naujų idėjų, kurias galės panaudoti ir savo darbinėje veikloje.
 • 2018 m. kovo 14 d.
  Kovo 6-7 d.  Kvėdarnos, Pajūrio ir Šilalės trečiojo amžiaus universiteto klausytojai dalyvavo  paskaitoje „Pasivaikščiojimas su Konstantinu ir Sofija Čiurlioniais lietuvybės ir lietuviškumo takais“. Paskaitos lektorė – Violeta Bakutienė, lituanistė, kalbos premijos laureatė. Paskaitoje lektorė  perteikė Konstantino ir Sofijos Čiurlionių biografiją, reikšmingas datas, priminė kalbos reikšmę kuriant tautinę valstybę, didinant lietuvių kalbos prestižą, kartu pristatė lietuvių kalbą ir kultūrą puoselėjusias asmenybes.