Šiandien minima Psichikos sveikatos diena!

Ši diena skirta atkreipti dėmesį į psichinę sveikatą, jos gerinimo būdus,  kylančias problemas, formuoti palankų visuomenės požiūrį į asmenis, patiriančius sunkumų šioje srityje.

„Psichikos sveikata – tai emocinis, dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte“ (LR psichikos sveikatos priežiūros įstatymas).

Mokslo įrodyta, kaip svarbu nuo vaikystės stiprinti žmogaus psichinę sveikatą, ugdyti emocinį intelektą, kad tiek vaikas, tiek paauglys, tiek suaugęs žmogus mokėtų tvarkytis su sunkiais jausmais, įveikti kasdienius sunkumus ir ištikusias krizes.

Kad žmogaus psichinė sveikata būtų palanki, daug priklauso nuo jo paties – sportuojantis, sveikai besimaitinantis, išmiegojęs ir pailsėjęs žmogus yra energingas ir optimistiškas.

Vertinkime ir džiaukimės tuo ką turime (draugus, artimuosius, keliones, knygas,  …), atraskime mėgstamą veiklą, nuolat tobulinkime save, mokykimės prisiimti atsakomybę, iš anksto nenuogąstaukime dėl galimai ir neįvyksiančių sunkumų, neužsisklęskime savyje.

Kreipdamasi į mūsų rajono ugdymo įstaigų bendruomenes, linkiu Jums kuo geresnės psichikos sveikatos šiandien ir kasdien.

Šilalės švietimo pagalbos tarnybos psichologė Alma Žiauberienė